ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

ساخت يك حساب كاربري

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده مورد نیاز است.
نام *
نام كاربري *
رمز عبور *
تكرار رمز عبور *
ايميل *
تكرار ايميل *

قلم مهر

راه رسیدن به برکت و نیکی و خیر کثیر

 راه رسیدن به برکت و نیکی و خیر کثیر  

اگر انسان همه‏ عبادات را انجام دهد و همه‏ علوم رابياموزد و همه‏ مردم دوستدار و علاقمند به او باشند، باز به گفته‏ قرآن به خير و بركت گسترده نرسيده است؛ زيرا راهكار قرآن براى رسيدن به خير و ارزش‌هاى والا گذشت از چيزهاى مورد علاقه است: «لن نتالوا البر حتى تنفقوا ممّا تحبّون»، «لن تنالوا» هرگز به آن بركت نمى‏رسيد مگر از اين راه، يعنى يك راه براى رسيدن به خير كثير وجود دارد و آن نظير ندارد.
اولين برندگان اين راه، شهدا هستند كه جان عزيز خود را در راه خدا هديه كردند.
گاهى انسان بايد از آبروى خود، از عنوان خود، از فرزند خود، از قبيله و وطن و شغل و درآمد و لباس و رفاه و دوست و همسر و عزيزان خود بگذرد تا به خير و بركت بيشترى برسد. در ميان انبيا، بيشترين بركت نصيب ابراهيم(عليه السلام) شد تا آنجا كه وقتى ما بر پيامبر اسلام درود مى‏فرستيم از خدا مى‏خواهيم كه نمونه‏ بركت ابراهيمى را به پيامبر اسلام نيز بدهد: «و بارك على محمّد و آل محمّد كما باركت على ابراهيم‏» چرا ابراهيم اين سهم از بركت را دريافت كرد؟ زيرا او از همه عزيزان و از آنچه دوست داشت، گذشت. آن حضرت از:
همسر، فرزند، وطن، عمر و جانش گذشت.
گرما و سرما و وسوسه شيطانى و پيرى و غربت و تنهايى مانع او نشد.
فاطمه مادر يازده امام مى‏شود! او كه پيراهن عروسى خود را در راه رفتن به خانه داماد به فقير داد.
مريم مادر فرزندى همچون عيسى(ع) مى‏شود! او كه تمام عمرش را وقف خدا كرد.
امام حسين(عليه السلام) پدر نه امامى مى‏شود! او كه همه‏ «ما تحبّون‏» خود را در طى چند ساعت تقديم خدا كرد.
يوسف چهره‏ درخشان هستى مى‏شود! او كه از هيجانى‏ترين حالات جنسى خود را نجات داد.
على بن ابيطالب مولاى مسلمانان و جانشين پيامبر اسلام مى‏شود! او كه خود را پيش مرگ پيامبر كرد: «و من النّاس من يشرى نفسه ابتغاء مرضات اللّه» (بقره ـ 207)
پاداش يك ضربه‏ على(عليه السلام) در جنگ خندق، از عبادات جن و انس بيشتر مى‏شود! او كه در همان جنگ، توهين و پرتاب آب دهان دشمن را به خاطر خدا تحمل كرد.
لطف الهى بر اهل بيت سرازير مى‏شود! همانانى كه تنها غذاى افطارشان را به يتيم و اسير و مسكين دادند. (در سوره‏ى هل اتى براى اين اطعام خالصانه، حدود بيست نوع نعمت اخروى آمده است)
حال جا دارد ‌ا چند لحظه به عمر خود بنگر یم وببينم در تمام عمر خود چند نوبت از چيزهاى مورد علاقه خود صرف نظر كرده و خواسته‏ هاى نفسانى خود را كنترل كرده‏ ایم ؟ از كدام: مقام، ثروت، شهوت، شهرت و رفاه و مسكن و ... گذشته‏ ايم و به ديگران داده ايم، متأسفانه گاهى حتى از عاريه دادن يك كتاب و قرض دادن مبلغ كمى‏ خوددارى مى‏كنيم. پس بیاییم تغییررادر رفتارخویش اغازکنیم ازهمین امروز وهمین حالا انشاالله تعالی     

کسی که تملق گفتن بلد است تهمت زدن هم برایش آسان است        (ناپلئون)